Furdal már a kíváncsiság, mit akarunk mi egy labirintusban?
A polgári szertartás után szeretnénk valami mélyebb, spirituális élményen keresztül is átélni, hogy mostantól összefonódik az életünk. A labirintus a bronzkor óta része beavatási szertartásoknak, segít felkészülni egy új életszakaszra, megtapasztalni a világgal vagy egy másik emberrel alkotott egységet. Olyan ősi szimbólum, melyet a kereszténység is átvett: a zarándokút, lelki megtisztulás jelképévé vált. A labirintus falát hagyományosan kövekből, termésekből vagy virágokból rakják ki, épp csak olyan magasan, hogy láthatóan elváljon az úttól. A miénk szalmából lesz.
Építettünk és jártunk már labirintust együtt, megéltük azt a békét és harmóniát, melyet a középpontba jutva el lehet érni, így az esküvőnkön is szeretnénk ezt a különleges utat bejárni, saját utunkat egymás felé, majd közös utunkat kéz a kézben.
A szertartást Halász Péter Veriditas labirintusvezető celebrálja. Ismerjétek meg őt: labirint.us
A mesék erejét és a bennük rejlő évezredes tudást is szeretnénk segítségül hívni, hogy házaspárként és szülőként is eligazodjunk majd az életben, ezért megkértük Boldizsár Ildikót, hogy csatlakozzon hozzánk a labirintus közepén, legyen a tündérkeresztanyánk és áldjon meg minket egy mesével. Ildikóról itt olvashattok bővebben.
A labirintus szertartás
Esőben is megtartjuk, még keressük az ideális gumicsizmát, de az ernyők már megvannak. :)
1. Megszületés és az életút bejárása: A labirintusba külön lép be a pár a születés kapuján (az ábra alsó részén), majd bejárják saját útjukat találkozásuk pillanatáig. Balra a menyasszony, jobbra a vőlegény halad. A násznép széles körben áll a labirintus körül, az örömszülők pedig a labirintushoz közel, saját gyermekük oldalán.
2. A másik életútjának bejárása: Amikor a menyasszony és a vőlegény útja találkozik (az ábra felső részén), helyet cserélnek és bejárják a másik térfelét. A közeli barátok és rokonok is közelebb jönnek ezen a ponton, jelenlétükkel támogatják a párt. Menyasszony és vőlegény egymás útját járja, de ekkor még külön. Ez az ismerkedés időszakát jelképezi, amikor a két ember még nem alkot közösséget, csak tanulja a másikat, és fokról fokra megtapasztalja, elfogadja őt.
3. Megérkezés a középpontba: A pár ismét találkozik és együtt lépnek be a labirintus közepébe. Itt történik meg a beavatás, a két ember lelki összefonódása. Itt hangzik el a mese is.
4. Elindulás a közös úton: Végül a pár kéz a kézben elhagyja a labirintust a középső egyenes úton. Ez a szakasz közös életüket jelképezi, amely ismeretlen, de együtt minden akadályon átjutnak. A násznép itt is körül állja a labirintust, amíg a pár ki nem jön.
Az este folyamán bárki bejárhatja a labirintust, aki kedvet érez hozzá!
Látjátok a labirintus vonalaiban az angyalt?